16 VfL Wolfsburg3437
17 FC Ingolstadt 043432
18 SV Darmstadt 983425

Kehl poslal Dortmund do semifinále DFB

Fotbalisté Borussie dosáhli na semifinále DFB pohárupo dvanácté, když v napínavém střetnutí porazili Bundesligového soupeře TSG Hoffenheim 3:2 po prodloužení. Zápas rozhodl Sebastian Kehl, jehož střela z dvaceti metrů zařídila Borussii postup.

872MGZ.jpg80.667 diváků se radovalo ve vyprodaném Signal Iduna Parku už v 19. minutě, kdy po rohovém kopu otevřel skóre Neven Subotič. Úsměvy domacích však rychle opadly, po dvou minutách totiž srovnal stav Kevin Volland. V minutě osmadvacaté znovu zakročili hosté, když z hranice pokutového vápna vypálil Roberto Firmino a rozjásal diváky svého týmu. Ve druhém poločase však dominovali hráči BVB a byli odměněni gólem. V 57. minutě poslal do vápna povedený centr Erik Durm a Pierre-Emerick Aubameyang zhruba z úrovně penalty uklidil míč nechytatelně pod břevno soupeřovy branky. Hrdinou se však stal Sebastian Kehl, který v prodloužení nádhernou ranou poslal Dortmund do semifinále DFB Poháru.

zdroj:bvb.de